1397/09/21 - 21 : 54
کد خبر: 18274
هلال احمر نيروهاي با 3 سال سابقه را استخدام مي کند
احرار: معاون توسعه منابع انساني و پشتيباني جمعيت هلال احمر گفت: در طراحي جديد استخدامي اين جمعيت؛ امداد گران، نجات گران، جوانان و داوطلباني که داراي سابقه کار بيش از سه سال هستند بکارگيري مي شوند.

بهرام غيبي شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران استان زنجان افزود: همه استخدام هاي جمعيت هلال احمر فقط از ميان گروههاي هدف يادشده خواهد بود، زيرا که ورود بسياري از افراد به اين نهاد غير دولتي از مرحله داوطلبي آغاز مي شود.
به گفته اين مسئول، با توجه به احصاي افراد واجد شرايط، استخدامي ها مشخص خواهند شد که با انجام اين کار بخش بزرگي از مشکلات اين جمعيت برطرف مي شود.
وي اظهار داشت: امسال براي آموزش کارکنان اين جمعيت بجز آموزش هاي دائمي، 80 ميليارد ريال اعتبار تخصيص يافته است که آموزش ها در 6 منطقه و برخي آموززش ها نيز در استان ها به فراخور رشته ها برگزار مي شود.
اين مسئول اضافه کرد: داروخانه هاي هلال احمر به عنوان واحدهاي خودگردان جمعيت محسوب مي شوند که در قالب کميته توسعه مديريت دارويي به رياست مدير عامل هلال احمر هر استان مديريت مي شوند.
غيبي افزود: چون نيازهاي دارويي هر استان متفاوت بوده، مسايل مورد نظر در اين کميته ها بررسي و سياستگذاري ها انجام مي شود و در اين ميان متولي داروخانه ها در کشور وزارت بهداشت، درمان و اموزش است و جمعيت هلال احمر يار ي گر اين وزارتخانه است.
وي يادآوري کرد: اين جمعيت در دوران دفاع مقدس و در مواقع تحريم به عنوان يک نهاد غيردولتي و خارج از سيستم دولتي داروها را مي تواند به کشور واردد کند.
اين مسئول ادامه داد: بر اين اساس رئيس جمعيت هلال احمر کشور نيز مبالغ زيادي را به تدارکات اين نهاد تخصيص داده اند تا مشکل دارويي مردم برطرف و از طرفي کمک حال وزارت بهداشت در رفع داروهاي فوريتي باشد.
وي وي اظهار داشت: طي سال هاي گذشته حوادث متعددي در کشور به وقوع پيوست که در اين ميان آمادگي داوطلبان وجوانان جمعيت هلال احمر براي امر خدمت رساني بايد آمادگي کافي هاي را داشته باشند.

**افتتاح 40 طرح هلال احمر در دهه فجر امسال
وي اضافه کرد: همچنين همزمان با چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي 40 طرح بزرگ هلال احمر در کشور افتتاح مي شود.
اين مسئول خاطرنشان کرد: از مجموع طرح هاي ياد شده با توجه به سياست جمعيت هلال احمر کشور 31 مرکز جامع توانبخشي اين نهاد در دهه فجر امسال افتتاح مي شود.
وي اظهار داشت: اين اقدام با هدف کمک به محرومان، افراد کم توان و ناتوان انجام مي گيرد که براي برخورداري از خدمات مورد نياز متولي خاصي ندارند.
به گفته اين مسئول با افتتاح اين طرح ها، معلولان، جانبازان از خدمات مورد نياز اين مراکز بهره مند خواهند شد و اين در حالي است که هفته گذشته نيز با حضور وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي نيز بيمارستان خيريه جمعيت به عنوان مرکزي براي 31 مرکز توانبخشي و پشتيباني ها بهره برداري شد.

** کانکس ها تا پنج سال آينده به پايگاه تبديل مي شود
معاون توسعه منابع انساني و پشتيباني جمعيت هلال احمر گفت: اعتبارات عمراني اين جمعيت بصورت تملک دارايي توسط دولت و از طريق سازمان و برنامه و بودجه تخصيص مي يابد.
غيبي افزود: هدف اين جمعيت بر اين است که در هيچ استاني پايگاه کانکسي نباشد و طبق برنامه ريزي انجام گرفته تا پنج سال آينده همه کانکس هاي موجود به پايگاه امداد و نجات تبديل مي شود.
وي اضافه کرد: جمعيت هلال احمر در حوادث گذشته نقش تاثير گذاري را در جامعه بويژه در زلزله کرمانشاه ايفا و مردم تمام قد از اين جمعيت حمايت کردند.
اين مسئول ادامه داد: اين جمعيت حدود 650 ميليارد ريال کمک هاي مردمي را در زلزله کرمانشاه دريافت و بصورت شفاف اين مبالغ را به 30 هزار خانوار کرمانشاهي طبق اعلام بنياد مشکن انقلاب اسلامي پس از شناسايي به حساب سرپرستان خانوار واريز کرد.
وي اظهار داشت: برخي از افراد شناخته شده (سلبريتي ها) نيز به عنولان داوطلب براي کمک هاي مردمي حضور داشتند اما به دليل عدم سازماندهي و بدون هماهنگي با اين جمعيت کارهايي در اين حوزه را انجام دادند.
غيبي افزود: استان زنجان در شاهراه حياتي قرار گرفته و پايگاه امدادي شمالغرب کشور در اين استان احداث و چهار انبار هر کدام به ابعاد 12 هزار متر مربع ايجاد شده که استانهاي ديگر چنين امکاناتي را ندارند.
وي اضافه کرد: بر اين اساس بايد براي دريافت اقلام و خدمات مورد نياز از مجتمع و انبارها حمايت هاي ويژه اي انجام گيرد و اين در حالي است اين جمعيت با تمام قوا در حوادث مختلف حضور داشت و تا حدود زيادي انبارها ذخيره شده است.
اين مسئول خاطر نشان کرد: طبق استانداردها 2 درصد جمعيت هر استان دپوي اقلام انجام گيرد و در هر استان و در صورت بروز حادثه قطعي راههاي زمين و هوايي به مدت 72 ساعت تامين اقلام لازم انجام مي گيرد.
وي بيان کرد: براي هر انباري در هر استاني انبار جايگزين و جانشين معرفي شده و حتي در مواقعي نيز از استان هاي جنوبي جابجايي اقلام انجام بگيرد و در واقع اين جمعيت برنامه پشتباني اقلام و انبارها را دارد.

ايرنا

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 9 + 6

  آخرین اخبار
فضاي بيمارستان باقرالعلوم اهر 2 برابر شد
مدير آموزش و پرورش: بناب با کمبود معلم در مقطع ابتدايي روبروست
283 دستگاه ماينر قاچاق در شبستر کشف شد
کسب سهميه آسيا از اولويت هاي باشگاه تراکتور است
مقابل ماشين سازي براي کسب 3امتياز تلاش مي‌کنيم
سانحه رانندگي در جاده قديم "ميانه-تبريز" 2 کشته و 4 مصدوم برجاي گذاشت
آيا واکسن روسي کرونا در ايران عرضه مي شود؟
توضيحات مهم سازمان جهاني بهداشت درباره انتقال ويروس کرونا از غذا
احتمال آتش سوزي جنگل ها و جاري شدن سيلاب در آذربايجان شرقي
خانه تاريخي سلطان القرايي، مرکز تبريز پژوهي مي‌شود
  پربازدیدترین اخبار
آيا واکسن روسي کرونا در ايران عرضه مي شود؟
احتمال آتش سوزي جنگل ها و جاري شدن سيلاب در آذربايجان شرقي
سانحه رانندگي در جاده قديم "ميانه-تبريز" 2 کشته و 4 مصدوم برجاي گذاشت
توضيحات مهم سازمان جهاني بهداشت درباره انتقال ويروس کرونا از غذا
کسب سهميه آسيا از اولويت هاي باشگاه تراکتور است
مقابل ماشين سازي براي کسب 3امتياز تلاش مي‌کنيم
فضاي بيمارستان باقرالعلوم اهر 2 برابر شد
283 دستگاه ماينر قاچاق در شبستر کشف شد
مدير آموزش و پرورش: بناب با کمبود معلم در مقطع ابتدايي روبروست
فضاي بيمارستان باقرالعلوم اهر 2 برابر شد
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.